Strona główna »  Sawo »  O firmie »  Historia powstania

Historia powstania

SAWO Recykling rozpoczęła działalność gospodarczą w Zgierzu w roku 1993. Od 2001 siedziba firmy znajduje się na terenie Parku Przemysłowego „Boruta" w Zgierzu. Podstawowym rodzajem działalności było gromadzenie i sortowanie makulatury, której głównymi odbiorcami były polskie papiernie.

W roku 1996 spełniając wymogi PFRON i zatrudniając osoby niepełnosprawne uzyskaliśmy status zakładu pracy chronionej. W tym samym roku, prezes Zbigniew Szałapski po powrocie ze Stanów Zjednoczonych, gdzie odebrał certyfikat technicznej kooperacji, zainspirowany usługami świadczonymi przez firmy amerykańskie postanowił rozszerzyć wachlarz usług o niszczenie dokumentacji niearchiwalnej. Pierwsza przemysłowa niszczarka zakupiona przez firmę SAWO pracowała 2 dni w tygodniu przez 1h dziennie! Z czasem, kiedy rosło zapotrzebowanie na usługi, pojawiło sie więcej maszyn. Dzisiaj ich liczba przekracza 15 sztuk, zaś ich praca odbywa sie w systemie dwuzmianowym.

Obsługując coraz większą sieć banków, instytucji i urzędów każdego roku, na bazie zwiększających się potrzeb rynku podnosiliśmy naszą wydajność tak w zakresie niszczenia jak i w zakresie transportu dokumentacji, pamiętając o równoczesnym dbaniu o jakość  usługi.

Jakość usługi niszczenia dokumentów nierozerwalnie wiązała się transportem dokumentacji. Pierwszy samochód m-ki hanomag dożył swego sędziwego wieku i odszedł na emeryturę w 1995 roku. Zastąpiło go nowoczesne VOLVO FM. Obecnie posiadamy ponad 15 samochodów z czego ponad 60% stanowią niezawodne VOLVO.

Należy pamiętać, że ogromne doświadczenie firmy SAWO w zakresie niszczenia dokumentacji to przede wszystkim zaufana kadra pracowników. To ludzie tworzą wspaniałą atmosferę pracy i to oni stanowią nasz największy atut. Blisko 20% pracowników jest z nami ponad 10 lat! Dzięki temu jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania nawet klientów o wyjątkowo wyrafinowanych gustach.

 

W maju 2005 r. SAWO Recykling odebrała Certyfikat Systemu Jakości PN-EN ISO 9001:2001 w zakresie niszczenia dokumentów i handlu makulaturą.

Od 1996 roku jesteśmy członkiem międzynarodowego stowarzyszenia osób zarządzających, zaś od 1997 roku posiadamycertyfikat programu technicznej kooperacji przyznany przez rząd USA.

Infolinia: 42 716 40 56
Zamów usługę on-line
Sawo dla szkół